مقام حزب‌الله: حوادث یمن به منزله شکست آمریکا و اسرائیل است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم—–آی ایکس نیوز

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لنان گفت: ما از سفارت آمریکا انتظاری به جز صدور بیانیه هایی که اختلافات را عمیق و وحدت ملی را تهدید می کند نداشتیم.

وی افزود: تنها نکته مثبت بیانیه سفارت آمریکا کاهش نقش و نفوذ این سفارتخانه و مزدورانش در لبنان است.

قاووق اظهار داشت: بیانیه ها و تماس های آمریکایی ها با شخصیت های لبنانی چیزی از معادلات و موازنه های داخلی در لبنان را تغییر نخواهد داد.

این مقام حزب الله در ادامه گفت: هنگامی که ترامپ از مقاومت در لبنان سخن می گوید با ناامیدی و سرخوردگی سخن می گوید زیرا همه تحریم های آمریکا برای محاصره مقاومت شکست خورد و آمریکا نتوانست از افزایش قدرت مقاومت و گسترش پایگاه سیاسی و مردمی آن جلوگیری کند.

عضو شورای مرکزی حزب الله افزود: کشورهای عربی خلیج فارس به حمایت های آمریکا دل بسته بودند اما بعد از حوادث خلیج فارس این کشورها صریحا اعتراف کردند که در دل بستن به حمایت های آمریکا دچار اشتباه شده اند، زیرا آمریکا قادر به حمایت از کشورهای عربی خلیح فارس نیست.

قاووق گفت: پیروزی در سوریه پروژه مقاومت در منطقه را تقویت می کند و حوادث امروز یمن شکست آمریکا و اسرائیل و همه کشورهای ائتلاف متجاوز و پیروزی برای محور مقاومت است.

وی تاکید کرد که پیروزی در عراق قدرت محور مقاومت را تقویت می کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *